• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
 • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
3

افزایش بی سابقه کلاهبرداری اخاذی جنسی

 • کد خبر : 2570
 • 31 خرداد 1402 - 16:43
افزایش بی سابقه کلاهبرداری اخاذی جنسی
پسر 17 ساله ای بخاطر اخاذی جنسی جان خود را از دست داد. آیا باید در برابر تهدید در شبکه های اجتماعی سکوت کنیم؟

اخاذی جنسی (sextortion) زمانی اتفاق می افتد که مجرم، قربانی را مجبور می‌کند تا تصاویر یا ویدئوهای صریح آنلاین را به اشتراک بگذارد. سپس جهت عدم افشای این محتواهای خصوصی اقدام به اخاذی می کند.

اخاذی جنسی

به گزارش عدل البرز به نقل از getmegiddy ، بیش از ۳۰۰۰ کودک زیر سن قانونی در سال ۲۰۲۲ در ایالات متحده قربانی اخاذی یا باج‌گیری آنلاین شدند. مقامات فدرال با توجه به افزایش جهانی اقدامات اخاذی، به والدین، سرپرستان و مراقبان کودکان یا بزرگسالان آسیب‌پذیر هشدار می‌دهند که نسبت به فعالیت‌های مشکوک آنلاین آگاهی داشته باشند.

اخاذان جنسی اغلب در سایت های بازی و رسانه های اجتماعی در نقش دختران جوان ظاهر می شوند. بدین ترتیب، پسران جهت اشتراک گذاری متریال صریح و بی پرده ترغیب می شوند.

در ژانویه ۲۰۲۳، اداره تحقیقات فدرال (FBI)، با همکاری وزارت امنیت داخلی و مرکز ملی کودکان گمشده و مورد استثمار (NCMEC)، یک هشدار ایمنی عمومی در سراسر کشور صادر کرد و به مردم درباره “افزایش بی سابقه” موارد اخاذی جنسی در کودکان و نوجوانان هشدار داد.

مقامات فدرال می گویند که مردان جوان هم در معرض خطر قرار دارند، زیرا جنایتکاران اغلب در سایت های بازی و رسانه های اجتماعی وانمود می کنند که دختران جوان هستند تا پسران را به اشتراک گذاری متریال صریح ترغیب کنند. پس از رد و بدل شدن متریال، جنایتکار تهدید می کند که در صورت عدم پرداخت هزینه، محتواها را بصورت عمومی افشا خواهد کرد.

سازمان امنیت ملی اخاذی جنسی را به عنوان “تخلفی وحشتناک و غیرانسانی” توصیف می کند که از شرم قربانیان سوء استفاده می نماید.

علائم هشدار اخاذی جنسی

دانستن نشانه های آشکار فعالیت مشکوک آنلاین یکی از راه های محافظت از خودمان در برابر کلاهبرداری اخاذی می باشد. مقامات فدرال می گویند آشنایی با این علائم ممکن است یکی از موثرترین راه ها برای محافظت از خودتان و افرادی که دوستشان دارید، باشد.

برخی از استراتژی‌هایی که کلاهبرداران برای فریب قربانیان استفاده می‌کنند، عبارتند از:

 • ایجاد رابطه نادرست با قربانی
 • هک اکانت ها برای سرقت تصاویر جنسی
 • تظاهر به جوانتر بودن یا جنس مخالف بودن
 • ضبط مخفیانه فیلم ها و پیام های واضح در طول چت
 • تهدید به خودکشی در صورت امتناع قربانی از ارسال تصاویر
 • استفاده از چندین هویت برای تماس با قربانی
 • بازدید از پروفایل های عمومی رسانه های اجتماعی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قربانی، از جمله دسترسی به لیست دوستان قربانی و جستجوی سایر اطلاعات شخصی که ممکن است به اعتبار قربانی آسیب برساند.

اگر با هر یک از این علائم هشدار دهنده مواجه شدید، حتما به مراجع انتظامی و قضایی اطلاع دهید.

جرم و مجازات

اخاذی یک جرم جدی در ایالات متحده می باشد، ولی مجازات آن می تواند در هر ایالت متفاوت باشد.

شیوع فزاینده جنایت جنسی در سال های اخیر به تیتر رسانه های خبری تبدیل شده است.

به گزارش رسانه ها، در کارولینای جنوبی، پسر ۱۷ ساله یکی از نمایندگان ایالتی بخاطر اخاذی جنسی جان خود را از دست داد.

این نوجوان اکنون الهام‌بخش جدیدترین قانون ایالت، “قانون گاوین” می باشد که مجازات را برای هر عمل اخاذی نسبت به یک خردسال یا بزرگسال در معرض خطر افزایش می‌دهد.

“قانون گاوین” قانونی است که به افزایش مجازات برای عمل اخاذی جنسی در مورد یک کودک یا یک بزرگسال می‌پردازد. با این قانون، مجازات برای افرادی که به اینگونه عمل‌ها مرتکب می‌شوند، افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر، این قانون سعی دارد تا از این نوع تهدیدات جنسی علیه افراد آسیب‌پذیر جلوگیری کند و مجازات سنگین‌تری برای مرتکبان فراهم کند. نام “قانون گاوین” برگرفته از نوجوانی است که الهام بخش برای ایجاد این قانون شده است.

در فوریه ۲۰۲۳، پلیس دانشگاه بوستون به همه افراد در دانشگاه هشدار داد که پس از اینکه دو دانشجو طعمه اخاذی جنسی شدند، از خودشان در برابر کلاهبرداری های بالقوه اخاذی محافظت کنند. این دو دانشجو برای محافظت از خودشان به کلاهبرداران پول هم پرداخت کرده بودند.

در همان ماه، اف‌بی‌آی و شرکای مجری قانون بین‌المللی هشداری مشترک درباره «بحران اخاذی مالی جهانی» صادر کردند.

در ماه مارس، کارمند سابق مدرسه راهنمایی در مینه‌سوتا به دلیل کلاهبرداری اخاذی به ۲۰ سال زندان محکوم شد. به گفته دادستانی مینه سوتا ایالات متحده، وی به مدت پنج سال یعنی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱، از جایگاه خود به عنوان مدیر انجمن بازی های آنلاین جهت اقدام به تحریک و آموزش جوانان کم سن به منظور تولید متریال مستهجن کودکان و درگیری در فعالیت‌های جنسی با خود استفاده کرده است. او با قول دادن مزایا و امتیازات درون بازی به جوانان، آن‌ها را متقاعد کرده تا در فعالیت‌های نامناسب شرکت کنند.

دو سال پیش، باستر هرناندز به دلیل اقدام برای اخاذی از ۳۷۵ قربانی و تهدید به قتل، ربودن و تجاوز به صدها نفر دیگر به ۷۵ سال زندان فدرال محکوم شد. و مقامات در شیکاگو هشدار دادند که موارد زورگیری در این شهر در یک سال گذشته چهار برابر شده است.

سال گذشته، بیش از ۷۰۰۰ نکته اخاذی جنسی به آژانس امنیت ملی گزارش شد که منجر به تایید بیش از ۳۰۰۰ قربانی گردید. به گفته این آژانس، در سال ۲۰۲۱، آژانس امنیت ملی ۳٫۷۷۶ نفر را به دلیل ارتکاب جنایت علیه کودکان دستگیر کرد و ۱٫۷۷۷ کودک قربانی استثمار و آزار جنسی را نجات یا شناسایی کرد.

استثمار جنسی از کودکان یک جنایت نفرت انگیز است که ممکن است توسط دوستان و خانواده قربانیان ناشناخته بماند. در این عصر دیجیتال، ضروری است که ما از فریب و سایر تاکتیک هایی که شکارچیان جنسی برای آسیب رساندن به فرزندانمان استفاده می کنند مطلع باشیم.

قربانیان اخاذی ممکن است احساس سردرگمی و خجالت نمایند و تصور کنند که هیچ راه گریزی برای آنها وجود ندارد. والدین و مراقبان باید با کودکان در زندگی در ارتباط باشند تا درباره این جنایت بحث کنند و به سازمان‌های مجری قانون کمک کنند تا از سوء استفاده قبل از وقوع آن جلوگیری نمایند.

از کلاهبرداری های آنلاین مبتنی بر جنسیت دوری کنید

با این که اینترنت می‌تواند منبع وسیعی از اطلاعات باشد اما همین شبکه جهانی وب می‌تواند مکانی خطرناک هم برای جمعیت‌های آسیب‌پذیر باشد.

آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا نکات زیر را برای ایمن ماندن بصورت آنلاین مطرح می کند:

 • درخواست دوستی کسی که در زندگی واقعی نمی‌شناسید را بصورت آنلاین نپذیرید.
 • هیچ گونه اطلاعات تماس شخصی (ایمیل) را در اختیار کسی که در زندگی واقعی ندیده اید، قرار ندهید.
 • به سوال فردی که نمی‌شناسید درباره اطلاعات شخصی تان پاسخ ندهید.
 • هرگز رمزهای عبور خود را با کسی به اشتراک نگذارید.
 • از رمز عبورهای آسان که قابل حدس زدن هستند، مانند نام حیوان خانگی، تاریخ تولد یا هر محتوایی که کسی می تواند از طریق پروفایل رسانه های اجتماعی شما آن را بدست آورد، استفاده نکنید.
 • بر روی پیوندهای موجود در ایمیل‌هایی که از طرف افراد ناشناس ارسال شده اند، کلیک نکنید زیرا انجام این کار می‌تواند دستگاه شما را در معرض خطر قرار دهد.
 • به نوجوانان خود، بزرگسالان در معرض خطر و سالمندان آسیب پذیر آموزش دهید تا تهدیدات را گزارش کنند. با اینکه ممکن است دچار استرس یا خجالت شوند اما در مورد امنیت آنلاین با آنها صحبت کنید و آنها را تشویق کنید که در صورت دریافت ایمیل مشکوک اطلاع دهند.
 • مراقب دستگاه های ضبطی که به خانه خود می آورید باشید. برخی از دستگاه ها با امنیت پایین (مانند مانیتور کودک و دوربین پرستار بچه) به راحتی قابل سو استفاده هستند.
 • فرض کنید وب‌کم یا دستگاه ضبط شما می‌تواند از راه دور فعال شود. هرگز تلفن همراه یا سایر دستگاه‌های الکترونیکی ضبط‌کننده را در جهت خود قرار ندهید زمانی که در حال تغییر لباس هستید یا در موقعیتی هستید که نمی‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید.
 • وقتی از وب کم خود استفاده نمی کنید، آن را بپوشانید. اگر وب کم شما پوشش داخلی ندارد، از یک برچسب یا تکه نوار برای پوشاندن آن استفاده کنید.
 • اگر قربانی اخاذی جنسی شدید، حتما به مقامات مربوطه گزارش دهید.
لینک کوتاه : https://adlealborz.ir/?p=2570

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.