• امروز : چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 29 May - 2024
1

مراقب پست های رسانه های اجتماعی تان باشید!

  • کد خبر : 21035
  • 09 اسفند 1402 - 11:33
مراقب پست های رسانه های اجتماعی تان باشید!
حتی اگر خودتان را بسیار آگاه به حریم خصوصی می‌دانید، اما باید در نظر داشته باشید که صاحبان پلتفرم‌ها اغلب وب‌سایت‌ها و برنامه‌های خود را به‌روزرسانی می‌کنند، که هوشیاری مداوم را ضروری می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری عدل البرز به نقل از welivesecurity، آیا اغلب برای انتشار جزئیات زندگی خودتان به رسانه های اجتماعی مراجعه می کنید؟ دلایلی وجود دارد که این عادت ممکن است حریم خصوصی و امنیت شما را به خطر بیندازد.

صدها میلیون نفر از ما هر روز به سایت های رسانه های اجتماعی مورد علاقه خود وارد می شویم. خرید می کنیم، عکس ها و اخبار را به اشتراک می گذاریم، پست ها و نظرات را می پسندیم، پیام های خصوصی می فرستیم و خیلی از موارد دیگر. در واقع، اروپای شمالی و غربی با نزدیک به ۸۴ درصد جمعیت، بالاترین نرخ نفوذ رسانه های اجتماعی را در جهان دارند.

اما استفاده ما از این سایت ها هم مشکل ساز می باشد. اشتراک گذاری بیش از حد یک مشکل رو به رشد می باشد. حداقل می تواند دوستان و خانواده شما را آزار دهد. در بدترین حالت، می‌تواند منجر به کلاهبرداری هویت شود، مجرمان سایبری را قادر می‌سازد تا رمزهای عبور شما را در دست داشته باشند و به طور بالقوه حتی دارایی‌های شخصی شما را در معرض خطر سرقت قرار دهد.

حتی اگر خودتان را بسیار آگاه به حریم خصوصی می‌دانید، اما باید در نظر داشته باشید که صاحبان پلتفرم‌ها اغلب وب‌سایت‌ها و برنامه‌های خود را به‌روزرسانی می‌کنند، که هوشیاری مداوم را ضروری می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید چند چیز را در نظر بگیریم که بهتر است در رسانه های اجتماعی به اشتراک نگذارید و چرا انجام این کار ممکن است امنیت فیزیکی و دیجیتالی شما یا دوستان و خانواده تان را به خطر بیندازد.

۱۰ چیزی که بهتر است برای خودتان نگه دارید…

۱٫ اطلاعات قابل شناسایی شخصی (PII)

کلاهبرداران همیشه به دنبال اطلاعات کوچکی در مورد شما هستند، که می توانند برای ایجاد هویت جهت کلاهبرداری جمع بندی شوند. آنها می توانند از این اطلاعات برای درخواست اعتبار به نام شما یا باز کردن حساب های آنلاین استفاده کنند. یا بدتر از آن، آنها می توانند از آن برای شکستن رمزهای عبور و/یا سؤالات شما استفاده کنند تا حساب شما را به طور کامل سرقت کنند. حتی اطلاعات بی ضرری مانند نام حیوان خانگی یا تاریخ تولد شما باید پنهان بماند.

۲٫ برنامه های سفر

ممکن است ارسال یک عکس یا به‌روزرسانی مبنی بر اینکه در مورد تعطیلات آینده هیجان‌زده هستید، بسیار بی‌ضرر به نظر برسد. اما ممکن است به شخصی که حساب شما را زیر نظر دارد نشان دهد که ملک شما در این مدت بدون مراقبت می باشد. بنابراین بهتر است هر چیزی مبهم بماند. قطعا پس از بازگشت به خانه، پست کردن عکس های تعطیلات بسیار بهتر می باشد.

۳٫ داده های مکان

همانطور که گفته شد، نقطه ای وجود دارد که در آن جرایم سایبری و جرم فیزیکی همپوشانی دارند. و این نکته اغلب در رسانه های اجتماعی می باشد. اگر یک مجرم بداند که یک فرد قرار است در خانه تنها بماند، یا در یک منطقه دورافتاده قدم بزند، یا اینکه اموالش خالی از سکنه خواهد ماند، می توانید حدس بزنید که چه اتفاقی می افتد. تا جایی که ممکن است داده های موقعیت مکانی خود را مخفی نگه دارید. همچنین، برخی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی ممکن است به طور خودکار مکان پست ها را برچسب گذاری کنند. اشتراک گذاری رویدادهای خانوادگی یا مکان دوستان می تواند به طور ناخواسته نشان دهد که شما یا آنها کجا زندگی می کنید، کار می کنید یا وقت خود را سپری می کنید.

۴٫ خریدهای گران قیمت

مشابه برنامه های سفر، ارسال تصاویری از جواهرات گران قیمت یا یک ماشین جدید پر زرق و برق می تواند حسادت دوستان شما را برانگیزد. اما اگر کسی با طرح‌های مخرب حساب شما را زیر نظر داشته باشد، ممکن است شما را به عنوان یک هدف بالقوه برای سرقت مشخص کند. سعی کنید در مورد پست کردن اطلاعات در مورد خرید یا هدیه جدید محافظه کار باشید.

۵٫ عکس بچه ها

برخی از والدین عاشق به اشتراک گذاری عکس های فرزندانشان هستند. اما آیا فرزندان شما به اندازه کافی بزرگ هستند که رضایت خود را ارائه کنند؟ و اگر به فکر ارسال تصاویر فرزندان دیگران هستید، همیشه ابتدا رضایت آنها را جلب کنید.

۶٫ شکایات مربوط به کار

چه چیزی بدتر از سرقت شدن جواهرات گران قیمت می باشد؟ شاید از دست دادن شغل؟ به همین دلیل مهم است که در مورد هر اتفاق بحث برانگیزی که در رابطه با کار رخ می دهد، سکوت کنید. اگر می خواهید درد و دل کنید، این کار را با یک همکار یا دوست به صورت آفلاین انجام دهید. اگر منابع انسانی یا حتی یک همکار ناراضی متوجه شود که از محل کار، همکاران و/یا رئیس خود ناراضی هستید، ممکن است شما را به دردسر بیاندازد.

۷٫ جزئیات مالی

مشابه مثال PII، مخفی نگه داشتن جزئیات مالی شما سودمند می باشد. بنابراین هیچ گونه جزئیاتی از کارت های اعتباری یا نقدی به اشتراک نگذارید. حتی اگر تصویر خیلی مبهم یا دور از دسترس به نظر می رسد، می تواند کافی باشد تا به کلاهبرداران فرصتی داده شود تا آن را بگیرند و با سایر جزئیات شخصی موجود در حساب شما ترکیب کنند تا مرتکب کلاهبرداری هویت شوند.

۸٫ اطلاعات قابل شناسایی شخصی خانواده و دوستان

اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی اغلب دائمی می باشد و همه از اشتراک گذاری آنلاین اطلاعات شخصی یا جزئیات زندگی خود احساس راحتی نمی کنند. همچنین، شما نمی خواهید خطر کلاهبرداری آنلاین ، دوستان و خانواده تان را به خطر بیندازید. بنابراین PII آنها را پنهان نگه دارید.

۹٫ هدایای رسانه های اجتماعی

سایت های رسانه های اجتماعی مملو از قرعه کشی جوایز و هدایای رایگان هستند. اغلب آنها تلاش‌های ضعیفی برای به دست آوردن PII کاربران یا حتی انتشار بدافزارهای مخفی هستند. قبل از پر کردن هر فرم آنلاین و به اشتراک گذاشتن پیوندهای هدایا بخوبی فکر کنید. اگر موردی خیلی خوب به نظر می رسد، شک کنید.

۱۰٫ گفتگوهای خصوصی

رسانه های اجتماعی طبیعتاً یک انجمن عمومی هستند، حتی اگر حساب شما نسبتاً قفل شده باشد. به همین دلیل است که این مکان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مناسب نمی باشد. اگر گفتگوها به محل کار شما مربوط می شود، نباید آنها را به اشتراک گذبارید. اما حتی اگر این اخبار نسبتاً پیش پا افتاده در مورد گروه دوستی یا خانواده شما باشد، در صورت انتشار می تواند باعث ناراحتی و عصبانیت غیر ضروری شود. اگر خبر مربوط به شما نمی باشد، آن را به اشتراک نگذارید.

چند نکته برای ایمن ماندن

حواستان به موردی باشد که پست می کنید: همیشه در نظر داشته باشید (حتی اگر پروفایل شما محدود شده است) آیا راحت هستید که به کسی که در کنار شما نشسته همان اطلاعاتی را که به صورت آنلاین پست می کنید، بگویید.

لیست دوستان خود را هر چند وقت یکبار مرور کنید: این یک تمرین مفید برای پاکسازی افرادی است که نمی شناسید یا ترجیح می دهید که نتوانند پست های شما را مشاهده کنند.

محدود کردن افرادی که می‌توانند لیست دوستان و پست‌های شما را مشاهده کنند: این روند به کاهش احتمال استفاده از اطلاعاتی که شما به اشتراک می‌گذارید برای اهداف مخرب کمک می‌کند.

محدود کردن دسترسی به عکس: این عکس‌ها در حالت ایده‌آل باید فقط توسط دوستان شناخته‌شده و اعضای خانواده تایید شده قابل مشاهده باشند.

احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید و از گذرواژه‌های قوی و منحصربه‌فرد استفاده کنید: این روند این امکان را کاهش می‌دهد که کسی بتواند حساب شما را هک کند، حتی اگر بتواند رمز عبور شما را حدس بزند یا به آن نفوذ کند.

اشتراک گذاری با دوستان، خانواده و مخاطبین ما چیزی ست که رسانه های اجتماعی را بسیار سرگرم کننده و با ارزش می کند. اما همچنین یک منبع بالقوه خطر محسوب می شود. هنگام استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، با فکر کردن و آگاهی از مشکل دوری کنید.

پایان پیام/

لینک کوتاه : https://adlealborz.ir/?p=21035

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.