• امروز : پنج شنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 30 May - 2024
0

بیشترین جرایم سایبری در جهان مربوط به کدام کشورها می باشد

  • کد خبر : 21168
  • 10 اسفند 1402 - 10:23
بیشترین جرایم سایبری در جهان مربوط به کدام کشورها می باشد
بازار جهانی امنیت سایبری در سال 2023 دارای ارزش 172.32 میلیارد دلار بوده و پیش بینی می شود تا سال 2024 به 424.97 میلیارد دلار برسد که نرخ رشد 13.8 درصدی را در دوره 2023 تا 2030 نشان می دهد.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری عدل البرز به نقل از  finance، در این مطلب، ۱۵ کشوری که دارای بیشترین جرایم سایبری در جهان می باشد را بررسی خواهیم کرد.

در سال ۲۰۲۲، کلاهبرداری های سرمایه گذاری به عنوان گران ترین طرح های کلاهبرداری گزارش شده توسط IC3 ( نهاد گزارش ملی اولیه برای جرایم سایبری) می باشد. مجموع زیان های گزارش شده در مورد تقلب در سرمایه گذاری از ۱٫۴۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ به ۳٫۳۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته که نشان دهنده افزایش قابل توجه ۱۲۷ درصدی می باشد. قابل ذکر است که در این شکایات، کلاهبرداری سرمایه گذاری مرتبط با ارزهای دیجیتال از ۹۰۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ به ۲٫۵۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته که افزایش چشمگیر ۱۸۳ درصدی را نشان می دهد. بنابراین، ضروری ست که بازار امنیت سایبری جهان با نیاز روزافزون جهان هماهنگ شود.

بازار جهانی امنیت سایبری در سال ۲۰۲۳ دارای ارزش ۱۷۲٫۳۲ میلیارد دلار بوده و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۴ به ۴۲۴٫۹۷ میلیارد دلار برسد که نرخ رشد ۱۳٫۸ درصدی را در دوره ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ نشان می دهد. یکی از محرک های اصلی این رشد، پذیرش فزاینده راه حل های امنیتی مبتنی بر ابر، ارائه حفاظت قوی از داده ها از طریق رمزگذاری، رمزهای عبور قوی، احراز هویت چند عاملی و پشتیبان گیری قابل اعتماد می باشد.. علاوه بر این، استفاده از اینترنت اشیا (IoT) و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ توسط شرکت ها، چشم انداز جذابی را برای صنعت ایجاد می کند.

تقاضا برای نرم افزارهای امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ML در بخش های مختلف نیز باعث گسترش بازار شده است. علاوه بر این، ضرورت مدیریت مستمر حوادث سایبری به دلیل افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی و اتصال مداوم، نیاز به اقدامات امنیت سایبری را تشدید می کند. علاوه بر این، حوادث فزاینده جاسوسی سایبری و تروریسم سایبری، همراه با افزایش استفاده از ابزارهای امنیت سایبری در هوانوردی نظامی برای محافظت از عملیات هواپیما در برابر تهدیدات، مسیر رشد این صنعت را بیشتر تقویت می‌کند.

در ایالات متحده، پیش‌بینی‌های گارتنر نشان‌دهنده افزایش قابل توجه هزینه‌های کاربران نهایی در بازار امنیت اطلاعات و مدیریت ریسک می باشد، به طوری که انتظار می‌رود ارقام از ۱۷۲٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ۲۶۷٫۳ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۶ افزایش یابد. علیرغم افزایش آگاهی در مورد اهمیت در زمینه سرمایه گذاری در امنیت سایبری، ابتکارات فعلی ممکن است هنوز وجود نداشته باشد. کسب‌وکارهای آمریکایی آموزش کارکنان، پیاده‌سازی راه‌حل‌های امنیت سایبری، تقویت تیم‌های امنیت سایبری خود، انجام ممیزی‌های خارجی و دریافت گواهینامه‌هایی مانند ISO27001 و SOC2 را در اولویت قرار می‌دهند.

ولی، مطالعات نشان می دهد که تنها بخش کوچکی از بودجه فناوری اطلاعات به امنیت سایبری اختصاص می یابد و بسیاری از شرکت ها معتقدند که از بودجه امنیت سایبری خود به طور بهینه استفاده نمی کنند. برای مقابله با این موانع، برای رهبران کسب و کار ضروری است که یک استراتژی جامع امنیت سایبری را قبل از سرمایه گذاری برای تقویت وضعیت کلی امنیت سایبری خود تدوین کنند. قبل از پرداختن به فهرست ۱۵ کشور دارای بیشترین جرایم سایبری در جهان، شرکت‌های آمریکایی فعال در بخش امنیت سایبری از جمله Broadcom Inc.، Cisco Systems، و CrowdStrike Holdings را بررسی کنیم.

Broadcom Inc یک ارائه‌دهنده آمریکایی راه‌حل‌های امنیتی سازمانی می باشد که رویکردی جامع به امنیت سایبری اصلی دارد و بینش‌های دقیق و اتوماسیون را برای افزایش امنیت در سراسر پلتفرم‌ها بدون نیاز به تخصص پردازنده مرکزی ارائه می‌کند. این استراتژی ایجاد یک محیط استراتژیک اعتماد صفر را در سراسر سازمان تسهیل می کند. در اواخر ژانویه ۲۰۲۴، سهام Broadcom (AVGO) به رکورد ۱۲۸۴ دلار افزایش یافت. سرمایه گذاران همچنین نسبت به پتانسیل رشد در ابتکارات هوش مصنوعی (AI) خوش بین هستند.

Cisco Systemsیک شرکت پیشرو ایالات متحده در بخش شبکه و ارتباطات می باشد که طیف گسترده ای از محصولات و خدمات امنیت سایبری از جمله فایروال ها، روترها، سوئیچ ها، VPN ها، امنیت ابری، امنیت ایمیل، امنیت وب و اطلاعات تهدید را ارائه می دهد. برای سه ماهه دوم منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳، این شرکت درآمد ۱۲٫۸ میلیارد دلاری را گزارش کرد که نشان دهنده کاهش ۶ درصدی نسبت به سال قبل می باشد..

CrowdStrike Holdings یک شرکت امنیت سایبری است که در ارائه خدمات حفاظت از نقطه پایانی، اطلاعات تهدید و پاسخ به حوادث تخصص دارد. با استفاده از یک پلتفرم بومی ابری و هوش مصنوعی، این شرکت قادر به شناسایی و جلوگیری از حملات سایبری پیشرفته به طور موثر می باشد. در سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۲۳، CrowdStrike بهبود قابل توجهی را در درآمد خالص GAAP تجربه کرد.

روش شناسی

برای گردآوری لیست ۱۵ کشور با بیشترین جرایم سایبری در جهان، از گزارش جرایم اینترنتی ۲۰۲۲ مرکز شکایات جرایم اینترنتی استفاده کردیم. مرکز شکایات جرایم اینترنتی، معروف به IC3، به عنوان نهاد گزارش‌دهی ملی اولیه جرایم سایبری عمل می‌کند. IC3 که توسط FBI اداره می شود، آژانس فدرال پیشرو در تحقیقات جرایم سایبری، نقشی اساسی در مقابله با تهدیدات سایبری ایفا می کند. رتبه‌بندی از گردآوری کشورها بر اساس مجموع موارد «گزارش‌شده» افراد متاثر از جرایم سایبری اینترنتی به دست آمده است. مجموع قربانیان بسیار بیشتر از قربانیانی ست که شکایت کرده اند.

۱۵٫ اسپانیا

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۴۸۱

پانزدهمین مورد از ۱۵ کشور دارای بیشترین جرایم سایبری در جهان اسپانیا می باشد. اسپانیا در سال گذشته ۳۷۵۵۰۶ نقض سایبری را ثبت کرده که نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش ۷۲ درصدی را نشان می دهد. در نیمه اول سال ۲۰۲۳، اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای برتر اروپا از نظر حملات سایبری رتبه بندی شده است.

۱۴٫ ایتالیا

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۵۶۲

ارزش بازار امنیت سایبری ایتالیا در سال ۲۰۲۲ به ۲٫۱ میلیارد دلار رسید که نشان دهنده رشد ۱۸ درصدی نسبت به سال قبل می باشد. ایتالیا جایگاه خود را به عنوان یکی از هدفمندترین کشورهای جهان حفظ کرده است. افزایش کار از راه دور منجر به دو برابر شدن حملات به رایانه‌های شخصی در ایتالیا شده است، زیرا مجرمان سایبری آسیب‌پذیری‌ها را در نقطه پایانی و به‌ویژه رایانه‌های شخصی کارکنان هدف قرار می‌دهند.

۱۳٫ ترکیه

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۵۹۰

سیزدهمین مورد از ۱۵ کشور دارای بیشترین جرایم سایبری در جهان، ترکیه می باشد. در ترکیه، مجرمان سایبری با هکرهای روسی که اخیراً به این کشور مهاجرت کرده‌اند، اتحاد ایجاد کرده‌اند که منجر به ایجاد یک بازار آنلاین با میلیون‌ها اعتبار شخصی تازه به سرقت رفته شده است. پس از خروج آنها از روسیه پس از آغاز خدمت سربازی توسط رئیس جمهور پوتین برای درگیری در اوکراین، بسیاری از مهندسان نرم افزار ماهر به ترکیه پناه بردند. برخی از این افراد با همکاری شرکای محلی ترکیه به کلاهبرداری و کلاهبرداری آنلاین جزئی متوسل شدند تا از شناسایی، پولشویی سودهای غیرقانونی و تجارت اطلاعات استخراج شده از سیستم های رایانه ای جهانی در بازار سیاه اروپا فرار کنند.

۱۲٫ پاکستان

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۸۲۹

پاکستان طی پنج سال گذشته افزایش قابل توجهی در جرایم سایبری به ویژه در استان پنجاب مشاهده کرده است. از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، هفت نوع مجزا از جرایم سایبری معمولا در این منطقه گزارش شده است. در صدر این فهرست، کلاهبرداری آنلاین، با ۲۶۹۲۴ شکایت ثبت شده، تعقیب آنلاین با ۱۸۸۵۱ شکایت و سرقت اطلاعات با ۱۷۷۴۹ شکایت قرار دارد. آزار و اذیت آنلاین، که عمدتاً زنان را هدف قرار می دهد، ۲۳۵۷ شکایت به همراه داشت، در حالی که سخنان نفرت انگیز و سوء استفاده از سیم کارت های تأیید نشده به ترتیب منجر به ۲۰۳۸ و بیش از ۱۰۰۰ شکایت شده است. پورنوگرافی کودکان، کمترین تخلف گزارش شده، در این مدت ۹۸ شکایت جمع آوری کرده است.

۱۱٫ فیلیپین

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۹۳۴

در فیلیپین، نقض یک پایگاه داده حاوی بیش از یک میلیون سوابق پلیس و تقریباً ۸۰۰ گیگابایت اطلاعات شخصی کارکنان و متقاضیان اجرای قانون در اوایل سال ۲۰۲۳ رخ داد. این حادثه نشان دهنده یکی از بسیاری از موارد نقض اطلاعات در این کشور می باشد که به سمت هدف گیری خدمات دیجیتالی و فناوری های مالی دیجیتال حرکت می کند.

۱۰٫ مکزیک

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۱۱۱۹

مکزیک هدف اصلی حملات سایبری در آمریکای لاتین بوده است، به طوری که ۶۶ درصد از کل حوادث سایبری بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ متوجه این کشور بوده است که منجر به خسارات سالانه بین ۳ تا ۵ میلیارد دلار می‌شود. این کشور در نیمه اول سال ۲۰۲۲ افزایش حملات سایبری را تجربه کرد که در مجموع به ۸۵ میلیارد حمله رسید که نشان دهنده افزایش ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ بوده است. مکزیک همچنین بیشترین فعالیت توزیع باج افزار را در این منطقه در نیمه اول سال ۲۰۲۲ با بیش از ۱۸۰۰۰ شناسایی نشان داده است.

۹٫ برزیل

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۱۱۸۱

برزیل در حملات تروجان بانکی با ۱٫۸ میلیون تلاش برای آلوده شدن از ژوئن ۲۰۲۲ تا ژوئیه ۲۰۲۳ پیشتاز می باشد. نکته قابل توجه این است که برزیل تولید کننده هشت مورد از ۱۳ نوع تروجان محبوب در سراسر جهان می باشد و در لیست ۱۵ کشور با بیشترین جرایم سایبری در رتبه نهم در جهان قرار دارد.

۸٫ آلمان

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۱۴۹۴

آلمان به دلیل سرقت تجهیزات فناوری اطلاعات ، جاسوسی دیجیتال و خرابکاری های صنعتی با ضررهای مالی قابل توجهی روبرو است. انجمن دیجیتال آلمان Bitkom تخمین می زند که این ضررها در سال ۲۰۲۳ به ۲۲۲٫۷ میلیارد دلار برسد که برای سومین سال متوالی از آستانه ۲۱۶٫۲ میلیارد دلار فراتر می رود.

۷٫ آفریقای جنوبی

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۱۹۲۹

آفریقای جنوبی به مرکزی برای جرایم سایبری در آفریقا تبدیل شده است و جناح های جرایم سازمان یافته درگیر کلاهبرداری های آنلاین هستند که از افراد و مشاغل کلاهبرداری می کنند. با وجود حضور افسران مجری قانون ماهر که در رسیدگی به چنین مواردی ماهر هستند، پیگیری پرونده های جرایم سایبری در آفریقای جنوبی چالش برانگیز می باشد. با این حال، این کشور با کمبود متخصصان با دانش تخصصی جرایم سایبری مواجه است که باعث ایجاد شکاف در مبارزه موثر با فعالیت‌های مجرمانه آنلاین می‌شود.

۶٫ فرانسه

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۲۰۶۱

با این که فرانسه دارای چشم انداز امنیت سایبری قوی می باشد، اما یافته های یک مطالعه Ipsos و Sopra Steria حاکی از نگرانی گسترده در میان مردم فرانسه می باشد. این مطالعه نشان می دهد که ۸۲ درصد از شرکت کنندگان فرانسوی در مورد حملات سایبری جهانی ابراز نگرانی کرده اند و ۷۹ درصد به طور خاص نگران وضعیت امنیت سایبری در فرانسه هستند. در یک حادثه قابل توجه در دسامبر ۲۰۲۲، یک حمله سایبری بیمارستانی در شهر ورسای را هدف قرار داد که منجر به اختلالات قابل توجهی از جمله لغو عملیات و نیاز به جابجایی برخی از بیماران به مراکز جایگزین شد.

۵٫ استرالیا

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۲۴۸۹

جرایم سایبری نشان دهنده یک چالش امنیتی مهم در استرالیا می باشد که تهدیدی جدی برای افراد و مشاغل به طور یکسان محسوب می شود.. طبق گزارش اخیر موسسه جرم شناسی استرالیا، تخمین زده می شود که جرایم سایبری سالانه بین ۳٫۱ تا ۳٫۵ میلیارد دلار برای استرالیایی ها هزینه داشته باشد. با این حال، تلفات مالی واقعی احتمالاً بسیار بیشتر می باشد، زیرا بسیاری از حوادث سایبری گزارش نمی‌شوند. در برخی موارد، قربانیان ممکن است حتی متوجه نشوند که طعمه جرایم سایبری شده‌اند.

۴٫ هند

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۲۵۵۰ نفر

نرخ جرم و جنایت به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر جمعیت در گروه جرایم سایبری نیز از ۳٫۹ در سال ۲۰۲۱ به ۴٫۸ در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. در میان پرونده های جرایم سایبری در سال ۲۰۲۲، ۶۴٫۸ درصد مربوط به کلاهبرداری بوده است که اخاذی ۵٫۵ درصد و بهره کشی جنسی ۵٫۲ درصد را شامل می شود.

۳٫ کانادا

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۵۵۱۷

در سال های اخیر، کانادایی ها به طور فزاینده ای نگرانی های خود را در مورد امنیت سایبری ابراز کرده اند. حوادث باج افزار توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است و اغلب نه تنها در کانادا بلکه در سطح جهانی نیز به تیتر اخبار تبدیل می شود. خدمات ضروری، از جمله بیمارستان ها، مدارس، شهرداری ها، و ارائه دهندگان خدمات، با اختلال مواجه شده اند. علاوه بر این، حوادث مربوط به سرقت، تجارت، یا نشت داده های شخصی و مالی به صورت آنلاین شایع تر شده اند. علاوه بر این، محیط آنلاین مملو از اطلاعات نادرست و محتوای تفرقه‌انگیز می باشد که بر فضاهای دیجیتالی که ما روزانه در حال جستجو هستیم، تأثیر می‌گذارد.

۲٫ انگلستان

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۲۸۴۲۹۱

در سال ۲۰۲۲، جرایم سایبری بار مالی قابل توجهی را بر مشاغل بریتانیا تحمیل کرد و میانگین هزینه آن ۴۲۰۰ پوند برای هر کسب و کار بود. تأثیر کلی جرایم سایبری بر اقتصاد بریتانیا سالانه ۲۷ میلیارد پوند تخمین زده می شود که بخش قابل توجهی آن به مشاغل مربوط می شود. با کمال تعجب، تنها ۱۵ درصد از کسب‌وکارهای بریتانیا یک برنامه رسمی مدیریت حوادث امنیت سایبری دارند که نشان‌دهنده عدم آمادگی برای تهدیدات سایبری در بین بسیاری از مشاغل می باشد. یکی از انواع رایج جرایم سایبری در بریتانیا، کلاهبرداری است که منجر به زیان ۱٫۳ میلیارد پوندی در سال ۲۰۲۰ شده است. قابل ذکر است که تقلب در خرید آنلاین بخش قابل توجهی از این کل را تشکیل می دهد و قربانیان مجموعاً ۶۳٫۸ میلیون پوند در همان سال از دست داده اند. علاوه بر کلاهبرداری، ۲٫۳ میلیون مورد سوء استفاده از رایانه، بیش از ۱ میلیون مورد مربوط به دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی، و بیش از ۴۰۰۰۰۰ مورد گزارش تقلب و سوء استفاده از رایانه در بریتانیا گزارش شده است.

۱٫ ایالات متحده آمریکا

تعداد قربانیان در سال ۲۰۲۲: ۴۷۹۱۸۱

تنها در نیمه اول سال ۲۰۲۲، تقریباً ۵۳٫۳۵ میلیون شهروند آمریکایی قربانی جرایم سایبری شدند. قابل توجه است که بین ژوئیه ۲۰۲۰ و ژوئن ۲۰۲۱، ایالات متحده به عنوان هدف اصلی حملات سایبری در سراسر جهان ظاهر شد و ۴۶ درصد از کل حملات را به خود اختصاص داد. تلفات مالی شهروندان ایالات متحده ناشی از جرایم مرتبط با سایبری در سال ۲۰۲۱ قابل توجه بوده است و در مجموع به ۶٫۹ میلیارد دلار رسیده است. دسته بندی های خاص جرایم سایبری شامل کلاهبرداری های عاشقانه به مبلغ ۹۵۶ میلیون دلار، کلاهبرداری های سرمایه گذاری ۱٫۴ میلیارد دلار و کلاهبرداری ایمیل تجاری که منجر به ضرر ۲٫۳۹ میلیارد دلاری شده است. برای مشاغل در ایالات متحده، باج افزار تهدیدی جدی برای امنیت سایبری محسوب می شود، به طوری که ۶۰ درصد از سازمان ها رمزگذاری داده ها را در حملات موفق باج افزار تجربه می کنند. هزینه های انجام شده برای رسیدگی و اصلاح این حملات به طور متوسط حدود ۱٫۰۸ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ بوده است. این هزینه نسبت به سال قبل که به ۲٫۰۹ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده بود، ۴۹ درصد کاهش قابل توجهی داشته است.

پایان پیام/

لینک کوتاه : https://adlealborz.ir/?p=21168

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.