• امروز : دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 July - 2024
0

انتقادات صریح قالیباف از روحانی در قزوین/ چرا بهانه‌تراشی می‌کنید؟

  • کد خبر : 23310
  • 02 تیر 1403 - 21:21
انتقادات صریح قالیباف از روحانی در قزوین/ چرا بهانه‌تراشی می‌کنید؟
‌قالیباف با بیان اینکه در شورای عالی امنیت ملی با مسئولیت روحانی بنا شد یک قانونی درباره برجام در مجلس پیگیری شود، گفت: با مذاکره به روش مبارزه موافقم.

به گزارش پایگاه خبری عدل البرز ، محمدباقر قالیباف‌ در گردهمایی مردمی در قزوین با بیان اینکه خداوند متعال را شاکرم که امروز فرصتی پیش آمده تا در خدمت برادران و خواهر ولایی و انقلابی و جریان سازم در قزوین حضور پیدا کنم، ادامه داد: در طول تاریخ، قزوین و قزوینی ها علما و روحانیون بزرگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است؛ قزوین شهدای بزرگی را در خود پرورش داده، که توفیق داشتم با برخی از آن ها در جبهه های نبرد حق علیه باطی هم سنگر باشم.

کاندیدای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: یکی از توفیقات انقلاب اسلامی که به برکت امام شهدا و شهدا حاصل شده است همین انتخابات است که همه ی مردم در زمام امور مشارکت دارند. یکی از فرصت‌هایی که مردم در آن تصمیم‌گیری می کنند و با رای خود یکی از مهمترین مسئولیت‌ها را به شخص مورد نظر خود واگذار می‌کنند بعد از جایگاه رهبری، مسئول قوه مجریه به عنوان رئیس جمهور کشور است.

قالیباف عنوان کرد: قانون اساسی، به رئیس جمهور قدرت تصمیم‌گیری برای همه‌ شئونات مردم را داده است؛ با توجه به حادثه تلخ شهادت رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی، خداوند متعال بر ما اینگونه مقدر کرده تا در جمعه پیش رو شاهد برگزاری انتخابات باشیم.

وی با بیا‌ن اینکه برخی‌ها در مذاکره رفتند به صداقت آمریکایی‌ها پناه بردند و یک متنی را نوشتند و همه چیز را دادند و هیچ منفعت اقتصادی نگرفتند و حتی ترامپ هم از برجام خارج شد، اظهار داشت:‌ در شورای عالی امنیت ملی با مسئولیت روحانی بنا شد یک قانونی درباره برجام در مجلس پیگیری شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند قانون اقدام راهبردی یکی از قوانین راهبردی و ماندگار مجلس است که کشور را انفعال و بلاتکلیف در آورد، گفت: آقای روحانی! می گفتید اگر پروتکل الحاقی را لغو کنیم جنگ می شود؛ لغو کردیم آیا جنگ شد؟ غنی سازی را ۲۰ کردیم آیا جنگ شد؟ غنی سازی را ۶۰ درصد کردیم جنگ شد؟ این کارها باعث شد آنها بپذیرند و وارد گفتگو با ما شوند.

قالیباف با بیان اینکه  آقای روحانی! روز خروج ترامپ از برجام مصاحبه کردید یک هفته فرصت می‌دهید‌ یک هفته، یک ماه و چند ماه فرصت دادید بعد چه کار کردید؟‌ چرا کشور را بلاتکلیف گذاشتید؟، تصریح کرد:  چرا وقتی رئیس جمهور بودید نگفتید نمی‌گذارند؟ چرا آنهایی که نمی‌گذارند را معرفی نکردید؟! رئیس جمهور مسئولیت و قدرت دارد چرا بهانه‌تراشی می‌کنید

وی ادامه داد: اگر نگذاشتند کار کنید چرا  وقتی که رئیس جمهور بودید اعلام نکردید و معرفی نکردید چه کسانی نگذاشتند؛ اگر حقوق را همپای تورم بالا نبریم مردم چگونه زندگی کنند؟ با تصمیمات خلق الساعه دولت های گذشته تورم زیاد شد و سفره کوچک شد و قدرت خرید کم شد.

وی با بیان اینکه ‌‌آقای روحانی! می گفتید اگر پروتکل الحاقی را لغو کنیم جنگ می شود؛ لغو کردیم آیا جنگ شد؟ ‌غنی سازی را ۲۰درصد کردیم آیا جنگ شد؟ غنی‌سازی را ۶۰ درصد کردیم جنگ شد؟ ‌این کارها باعث شد آنها بپذیرند و وارد گفتگو با ما شوند، اضافه کرد: کل دنیا متحیر «وعده صادق» شده؛ اما می‌بینیم در پارکینگ خودروسازان ۴۰۰۰ خودرو پارک شده می‌گوییم چرا؟ می‌گویند سوکت یا فلان قطعه هنوز نیامده!

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما موفقیت‌ عملیات وعده صادق و پیشرفت‌های دفاعی و موشکی را در شرایط تحریم و با همین امکانات رقم زدیم و این ظرفیت را رقم زدیم، گفت: ما در یک گریبکس ساده و کیفیت خودرو دچار مشکل هستیم. این نتوانستن نیست این مدیریت در صنعت و تحول است؛ وقتی این ظرفیت در کشور وجود دارد ولی مدیریت و توان و دغدغه وجود ندارد حتی اگر برنامه خوب هم بنویسیم فایده ای ندارد.

وی با بیان اینکه ۳٫۵ برابر از حوزه یارانه های نقدی که می‌دهیم امروز فقط در حوزه انرژی اتلاف می کنیم می توانیم آن را احیا کنیم که حدود ۱۲۶۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: مردم باید جور بی‌عرضگی ما را تحمل کنند بعد با پررویی بهانه بیاوریم که نگذاشتند کار کنیم؟‌.

قالیباف با بیان اینکه  مردم به کسانی که عملکرد و کارنامه‌شان در ۴۵ سال گذشته قابل دفاع است رای بدهن، گفت: روز جمعه روز مهمی است خواهش می کنم نگاه کنید کسانی که عملکرد و کارنامه شان در ۴۵ سال گذشته قابل دفاع است و می شناسید، آینده کشور را دست آنها بدهید؛ همه ملت ایران و همه قومیت ها و همه ادیان الهی و شیعه و سنی و مرزنشینان و … همه پای کار بیایند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه افرادی که اکنون در صحنه انتخابات ریاست جمهوری هستند، می‌خواهند ما را به شرایط و ریل گذشته برگردانند، و همواره به جای نتوانستیم «نگذاشتند و تحریم بودیم» را مطرح میکنند؛ برخی آن روزها تحریم را «کاغذ پاره» می‌دانستند، اما من هیچ‌وقت این حرف را نزدم؛ و معتقد بودم تحریم برای ما سختی و مشکلات دارد، اما باید مساله تحریم را حل کنیم. اگر می‌گویم با مذاکره موافق هستم که برخی دوستان متدین اعتراض داشتند، مذاکره را یک روش مبارزه با دشمن می‌دانم.

قالیباف با بیان اینکه در دقایق و روزهای حساسی به سر می‌بریم، انتخابات بسیار مهم و حیاتی است، یکی از فرصت‌هایی که مردم تصمیم‌گیری می‌کنند و مهمترین مسئولیت‌ها را به یک شخص دوم کشور واگذار می‌کنند، همین انتخابات است، اضافه کرد: کشور در سال‌های گذشته به زعم خدمات «شهید جمهور» شرایطی را طی کرد که ما در صنعت دفاعی افتخارات بسیاری را کسب کردیم، «وعده صادق» که محقق شد، تمام مسلمانان و آزادیخواهان در ایران و خارج از کشور، به خاطر غرورآفرینی ایران اشک شوق ریختند. 

وی به ثروت‌های طبیعی و منابع بزرگ نفت و گاز کشور اشاره کرده و گفت: چرا باید کاری کنیم که هر روز سفره‌های مردم کوچک‌تر شود، ما امروز ۱۹٫۵ درصد نفت و گاز دنیا را در اختیار داریم و رتبه نخست جهان هستیم، نبود امکانات و مشکلات همه در بی‌تدبیری و مدیریت‌های ادوار گذشته است که می‌خواهند مجددا آن را ادامه دهند.

وی اظهار داشت: در کرونا روزی ۷۰۰ نفر به رحمت خدا می‌رفتند، دولت یازدهم و دوازدهم معتقد بود که نمی‌گذاشتند ما واکسن وارد کنیم که همه اینها سفسطه بازی‌ بیش نبود. در دوره ریاست جمهوری خنثی‌سازی تحریم به معنای استفاده از ظرفیت داخل را دنبال خواهم کرد، ما ۲۰ درصد از انرژی استحصال شده را استفاده می‌کنیم که بالای ۱۰۰ میلیارد دلار است، یعنی ۳۰ میلیارد دلار بیشتر از تمام‌ درآمدهای ارزی کشور که باید مورد توجه باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در دوران مدیریت شهری متاسفانه دولت نهم و دهم نیز با ما همراهی نداشت، در همان هشت سال یک جلسه با شهرداری برگزار نشد و ما را یکبار به جلسه هیات دولت دعوت نکردند، درصد ناچیزی از بودجه را به ما می‌دادند، هیچ کمکی نمی‌کردند، بارها خواستم به مردم تهران بگویم، اما صرف نظر کردم، با مدیریت درست و توجه به مردم و نخبگان تصمیم گرفتم و تهرانی ساختم که هرسال با تحول و تغییرات شگرفی همراه است.

قالیباف به اقدامات در حوزه زنان اشاره کرد و گفت: ما امروز از نظر دیگاه زنان در تفاوت با غرب قرار داریم، آن‌ها نگاه برابر جنسیتی دارند، اما در اسلام نگاه عدالت جنسیتی وجود دارد که یک زن در کنار نقش مادری و همسری بتواند نقش اجتماعی، کارشناسی و مدیریتی را در جامعه قبول کند. 

وی خاطرنشان کرد: من هرگز اجازه نخواهیم داد زنان ما بین «همسرداری» و «اشتغال» سر دوراهی باشند و فقط یکی را انتخاب کنند، امروز ۶۰ درصد دانشگاه ما را بانوان تشکیل می‌دهد، عدالت جنسیتی یعنی چه زن و چه مرد هرکدام که شایسته تر بود مدیریت را قبول کند.

قالیباف به صنعت خودرو اشاره کرد و گفت: از قزوین که به تهران می‌روید، کارخانه خودروسازی که می‌رسید، خودروهایی در این کارخانه تولید می‌شود که همه را ناراضی کرده است، کیفیت در حداقل ممکن قرار دارد، یعنی ما خودروی گران، بی‌کیفیت‌تر و با سوخت بالا بخریم و هیچی اعتراضی نکنیم.

وی با بیان اینکه باید صنعت خودرو را متحول ساخت، ادامه داد: تولید در رقابت است، مگر می شود کشوری در صنعت موشکی و هوافضا حرف اول خاورمیانه را بزند، اما به خاطر نداشتن پمپ کولر یک خودرو، تولید را متوقف کند، یا این نکته که هوافضای سپاه امروز به صنایع فناوری پیشرفته دسترسی دارد.

قالیباف با بیان اینکه پنج اولویت بزرگ را دنبال خواهم کرد، اظهار داشت: با سرمایه مادی و نیروی انسانی جوانان و متخصص، کاری خواهیم کرد که از سواحل عمان در ۱۲ سال آینده پایتخت اقتصادی کشور سر بیرون بیاورد.دشمن دنبال این است که ما را از آینده ناامید کند، حال فعلی ما را پریشان کند، در دولت چهاردهم با کارهایی که خواهم کرد، تمام مشکلات خزر تا خلیج فارس را برطرف می‌کنم، در همین دشت قزوین ما که امنیت غذایی کشور را فراهم می‌کند، مشکل آب باید حل شود، مشکل اراضی با منابع طبیعی و اوقاف باید مرتفع شود.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  اضافه کرد: قزوین یک عمر تاریخ دارد که شامل چهره‌های روحانیت، علما و شهدای بزرگی مثل عباس بابایی، ابوترابی، شهیدان لشگری و رجایی است.

پایان پیام/

لینک کوتاه : https://adlealborz.ir/?p=23310

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.